Podještědská smečka – Výlet do Ostašova

Publikováno 14.02.2025 14:25 Odbočka Liberec


Obrázek
Začíná: 01.02.2025
Končí: 01.02.2025
Kde:

Podještědská smečka – Výlet do Ostašova

V sobotu 1. února jsme s našimi členy SONS a s jejich čtyřnohými kamarády vyrazili na výlet do Ostašova. Navštívili jsme zdejší vojenský hřbitov, kde byl během 1. sv. války vybudován zajatecký tábor. Byli sem umisťováni zajatí ruští a italští vojáci. Po válce byl tábor zrušen, rozebrán a na jeho místě vznikla opět pole. Zbyl zde hřbitov, kde jsou pod stromy umístěny hroby převážně Rusů, Italů a ostatních vojáků. Hřbitov byl v roce 2001 rekonstruován. 

Cesta vedla loukami, kde se mohli vodicí psi dobře proběhnout. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v restauraci, kde jsme se občerstvili a připili si na památku Endyho - vodicí pes našeho člena.


Obrázky

Psi pobíhající po louce Psi pobíhající po louce
Skupinka členek a členů SONS na louce Skupinka členek a členů SONS na louce
Členka a člen SONS hladí štěně Členka a člen SONS hladí štěně
Vodicí pes Raf pózuje na louce Vodicí pes Raf pózuje na louce
Pamětní deska s nápisem - Vojenský hřbitov Ostašov Pamětní deska s nápisem - Vojenský hřbitov Ostašov
Cesta alejí vedoucí k památníku Cesta alejí vedoucí k památníku
Skupina členek a členů SONS v restauraci připíjejí na památku Endyho (vodicí pes) Skupina členek a členů SONS v restauraci připíjejí na památku Endyho (vodicí pes)